Tjedan školskoga doručka

Autor: Dragana Čubrilo Bila, 30. 10. 2023.

U razdoblju od 16. do 20. listopada u sklopu projekta „Živjeti zdravo”, obilježio se četvrti nacionalni Tjedan školskoga doručka s ciljem podizanja svijesti o važnosti nutritivno bogatoga doručka za svakoga školarca. Da je doručak najvažniji obrok u danu, znaju i školarci Osnovne škole Zorke Sever koji su, pod vodstvom pedagoginje Tee Velić, iskoristili sva svoja znanja i vještine te kao pravi Zorkin tim školskih detektiva riješili sve zagonetke koje im je postavio tim Živjeti zdravo.

Učenici razredne nastave koji pohađaju A2 izbornu nastavu „Radionice” osmislili su i nacrtali zdrave namirnice koje mogu koristiti u pripremi doručka, prepoznali su i obojili ilustracije voća i povrća te su riješili izazove u obliku križaljki i labirinta koje su im postavile druge škole. Također, veliki istraživački zadatak rješavanja tajne zagonetnoga jelovnika Osnovne škole Vladimira Nazora u Dugoj Resi spremno je dočekala skupina istraživača koji su odabrani u Vijeće učenika Osnovne škole Zorke Sever, a kojima su svojim bogatim znanjem pripomogle i školske kuharice. Učenici su na zabavan i edukativan način zajednički osmislili hranjive i ukusne doručke u školi, a na kraju i složno i kreativno pripremili odgovor na tajno rješenje zagonetnoga jelovnika.
#živjetizdravouškoli
#tjedanškolskogdoručka