U petak,10. travnja 2026. godine, naši su učenici po prvi put zakoračili u jedan potpuno novi svijet – svijet kazališta, umjetnosti i stvaralaštva. Sudjelovanje na Međunarodnom festivalu dječjih kazališta “Maslačak” bilo je za njih novo iskustvo.
Festival “Maslačak” već dugi niz godina okuplja mlade izvođače, pruža im prostor za izražavanje i potiče ljubav prema scenskoj umjetnosti. Premda je riječ o velikoj i međunarodno poznatoj manifestaciji, naši su učenici hrabro i samouvjereno kročili na pozornicu, pokazujući koliko se ljepote može stvoriti kad se udruže mašta, trud i timski rad.
Za mnoge od njih to je bio prvi nastup pred većom publikom, prvi zvuk aplauza upućen baš njima i prvi osjećaj ponosa kada su svladali tremu te dopustili kreativnosti da ih vodi. Tijekom pripreme, proba i zajedničkih trenutka, stekli su nova prijateljstva, naučili surađivati i otkrili skrivene talente – od glume i pokreta, do izražajnosti i scenskog nastupa.
Naša je škola iznimno ponosna na njihov uspjeh, ali još više na njihovu hrabrost. Jer stati na pozornicu znači pokazati svijetu dio sebe, a oni su to učinili s vedrinom, predanošću i iskrenim dječjim entuzijazmom.
Vjerujemo da je ovo tek početak jedne divne priče. Kazališne daske su ih oduševile, a mi jedva čekamo vidjeti gdje će ih njihova kreativnost i ustrajnost odvesti.
Pod vodstvom učiteljica Sanje Kos, Elvise Sekulić i Marine Međimurec Čupić, naši su mladi glumci oživjeli predstavu „San Ivanjske noći“ i hrabro zakoračili u svijet kazališne umjetnosti.
Posebno lijep doprinos festivalu dali su i učenici razredne nastave koji su, uz plesne točke, dodatno obogatili predstavu. S učenicima su u pratnji bile učiteljice Martina Ćorković, Dora Bilandžija i Suzana Selanac Perković.
Čestitamo svim učenicima i mentorima na sudjelovanju, trudu i predivnoj predstavi koju su poklonili festivalskoj publici.
Fotogalerija:




