"Zorkići vole #jesen!" – jesen u našoj školi

Autor: Mima Juračak, 27. 10. 2021.

Jesen je godišnje doba koje uvijek dočekamo sa sjetom jer pozdravljamo ljeto koje nam je donijelo pregršt radosti i aktivnosti na otvorenom. Ipak, čim se jesen ogrne svojom prekrasnom haljinom od različitih nijansi lišća, ne možemo, a da se u nju ne zaljubimo.

Svake godine uživamo u jesenskom uređenju naše škole. Male i velike ruke složno prionu na posao i različiti jesenski plodovi pojave se u našem holu kako bi oslikali ovu kraljicu godišnjih doba.

Tikvice različitih vrsta, šumski plodovi i umjetnička djela naših učenika ukrase školu i učine naše okružje vedrim, bogatim i inspirativnim.

Ispred ulaza u školu postavili smo zanimljivu instalaciju – kauč od sijena, koji smo ukrasili jesenskim plodovima i koji je poslužio kao odlična pozadina za brojne „selfije“. Sijeno je donirala učiteljica Valentina Abramović Andlar, voditeljica Učeničke zadruge Zora.

Učenici su na nastavi likovne kulture izrađivali lišće u inovativnim tehnikama kojima ih je podučio učitelj Nikola Bartulić. Za ovu jesen osmislili smo i jesenski moto – „Zorkići vole #jesen!“, kojim smo zaokružili cijelu priču jesenskog uređenja u matičnoj i područnim školama.

Učenici su uživali i u šetnjama na otvorenom. Kako smo uljepšali našu dragu školu i obilježili dolazak jeseni, pogledajte u galeriji fotografija:

« Ožujak 2024 »