Premijera radiodrame „Bitno je očima nevidljivo“

Autor: Mima Juračak, 21. 12. 2020.

Po svemu drugačija godina bliži se kraju. Ove godine, zbog epidemioloških mjera, nismo mogli organizirati klasičnu božićnu priredbu, no to nas nije spriječilo da pronađemo nadahnuće za širenje blagdanske čarolije. „Mali princ“ Antoinea de Saint-Exupérya ove godine je tema kojom se bavi više naših projekata. Učiteljica hrvatskoga jezika Sanja Kos, učenici 7. b razreda i knjižničarka Mima Juračak pripremili su radiodramu „Bitno je očima nevidljivo“ (prema radnji „Maloga princa“).

Radiodramu možete poslušati uz virtualnu izložbu učeničkih radova s nagradnog natječaja za najbolji dizajn majice s motivom „Maloga princa“.

Nadamo se da ćete uživati u slušanju i da će „Mali princ“ u vaše domove donijeti mir, radost i sreću.

U stvaranju radiodrame „Bitno je očima nevidljivo“ sudjelovali su učenici 7. b razreda: Ana Biondić (pripovjedač), Filip Miletić (Mali princ), Kristian Jurić (pilot), Tena Lovrenčić (ruža), Mateja Šejić (lisica), Tia Rosavec (zmija), Idora Bajzek (kralj), Lana Fofić (svjetlonoša), Ana Vlašić (umišljena gospođa), Matea Peštaj (geograf) i Marijana Horvat (poslovni čovjek).

Voditeljica skupine „Radiodrama“ je učiteljica hrvatskoga jezika Sanja Kos. Tekst je prilagodila knjižničarka Mima Juračak, a isti je lektorirala učiteljica hrvatskoga jezika Matea Stanić.

Poslušajte: