Datum objave: 15. listopada 2024.
Kategorija: Knjižnica | Naslovnica

Mjesec hrvatske knjige

Izložbom porculanskih lutkica „ Heroine svjetske književnosti“ započeo je Mjesec hrvatske knjige u Osnovnoj školi Zorke Sever. Autorice izložbe Ana Baiutti i Mirela Petrović iz Industrijsko-obrtničke škole Sisak kažu kako su literarne junakinje vječna inspiracija i motivacija.

„ Heroine svjetske književnosti, među kojima je i jedna Hrvatica, utjelovljenje su ljubavi i hrabrosti. Privatna kolekcija porculanskih lutkica i svjetski klasici zanimljiv su spoj koji miriše i podsjeća na prošla vremena.“ ( Mirela Petrović, prof.)

Ljubav djeci prije svega

„ Ljubav djeci prije svega“ moto je ovogodišnje manifestacije Dječji tjedan na kojoj su sudjelovali i učenici 1. razreda Osnovne škole Zorke Sever, učenici posebnih odjela i odgojno-obrazovnih skupina. 11. listopada 2024. na središnjem gradskom trgu, uz potporu...