Datum objave: 17. listopada 2024.

Međugradsko natjecanje u badmintonu

U srijedu, 16. 10. 2024., održano je prvo međugradsko natjecanje u organizaciji Školskoga sportskog saveza grada Kutine za ovu školsku godinu. Za prvi sport odabran je badminton za koji se ove školske godine prijavilo ukupno pet školskih sportskih društava u muškoj i četiri školska sportska društva u ženskoj konkurenciji. Natjecanje je održano u Osnovnoj školi Vladimira Vidrića. U muškoj su konkurenciji naši učenici u izuzetno napetom susretu izgubili 3:2 ukupnim rezultatom od Osnovne škole Popovača. Idući je protivnik našim dječacima bila Osnovna škola Zvonimira Franka. Dvoboj s Osnovnom školom Zvonimira Franka završen je rezultatom 3:0 za učenike Osnovne škole Zorke Sever. Čestitamo našim dječacima na lavovskoj borbi do zadnjeg boda! U konkurenciji dječaka za našu školu nastupali su: Lucas Rosavec, Vid Pačarek, Luka Jelaš i Lovro Juratovac.

Djevojčice su bile u skupini s učenicama Osnovne škole Vladimira Vidrića, kasnije finalisticama. Rezultat u susretu s Osnovnom školom Vladimira Vidrića bio je 3:0 za male Vidriće. Čestitamo našim učenicama na fer i korektnoj borbi, učenice su dale sve od sebe, ali protivnice su jednostavno bile bolje te im na tome čestitamo! Djevojčice koje su predstavljale Osnovnu školu Zorke Sever su: Magdalena Markanović, Sandra Oršuš, Tea Kunštović i Katja Horvatin.

Međunarodni dan bijelog štapa

Bijeli štap je prometni zaštitni znak slijepih osoba u sve gušćem prometu, ali i pomagalo koje slijepima omogućuje samostalno kretanje na poznatom terenu. Da bi štap stvarno bio pomagalo, slijepa osoba mora proći tečaj poduke za samostalno kretanje tijekom kojeg...