STEAM in the Classroom

Projekt Steam in the classroom

Autor: Elvisa Sekulić, 30. 9. 2020.

STEAM in the classroom je projekt koji kroz niz aktivnosti s učenicima i učiteljima razvija kompetencije međupredmetne teme Uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije. Provodi se u sklopu Microsoft Education Centre, a provodi ga učiteljica matematike Elvisa Sekulić, Microsoft Innovative Educator Expert.

ISHODI UČENJA: Učenik prepoznaje digitalnu tehnologiju i komunicira s poznatim osobama uz pomoć učitelja u sigurnome digitalnom okruženju. Učenik uz podršku učitelja koristi se predloženim programima i digitalnim obrazovnim sadržajima. Učenik pažljivo i odgovorno koristi se informacijskom i komunikacijskom opremom i štiti svoje osobne podatke. Učenik razlikuje oblike digitalnih sadržaja, uređaje i postupke za njihovo stvaranje.

Sastojat će se od edukacije učitelja tijekom predmetnih aktiva, te edukacije i provođenja aktivnosti s učenicima tijekom redovne nastave matematike i izborne nastave matematike. Aktivnosti s učenicima uključivat će suradnju s drugim školama u Hrvatskoj i inozemstvu, dijeljenje materijala, rad na digitalnim alatima kao što je Minecraft Education Edition, te alatima iz paketa Office 365, vrednovanje projekta međusobnom valorizacijom učenika i učitelja putem prezentacije projekta koristeći web alate, anketu i videokonferencije.

Individualno praćenje uspješnosti usvajanja sadržaja. Sudjelovanje na međunarodnim projektima u organizaciji Microsoft Education Centre, praćenje projektnih aktivnosti kroz web stranicu škole, organizacijom i sudjelovanjem u radionicama za učitelje i učenike.