Mjesec hrvatske knjige – prvi krug aktivnosti

Autor: Mima Juračak, 11. 11. 2021.

Mjesec hrvatske knjige ove godine ćemo obilježavati i nakon službenog datuma završetka. Osmislili smo više aktivnosti kako bismo istaknuli čitanje i ljubav prema knjizi kao neizostavan dio života.

Knjižničarka Mima obišla je prve razrede te im predstavila knjižnicu, način posudbe knjiga, a razgovarali smo i o knjigama koje volimo čitati uvijek iznova.

Nakon razgovora smo čitali priču „Plavi grad, Žuti grad“ autorice Ljerke Rebrović i ilustratorice Ivane Pipal. Što je to podijelilo, a naposljetku i ponovno ujedinilo stanovnike dvaju gradova, saznali smo kroz ovu divnu slikovnicu – preporučujemo je i odraslima. Nakon čitanja izradili smo vlastiti model Plavoga i Žutoga grada te se s njime ponosno fotografirali.

Učenici osmih razreda ovaj tjedan su otvorili Kviz poznavanja lektirnih djela, u kojem idući tjedan sudjeluju i učenici sedmih razreda, kao i preostali učenici osmih razreda. Kviz su osmislile učiteljice hrvatskoga jezika, Sanja Kos, Diana Kajganić i Anamaria Glatki u suradnji s knjižničarkom Mimom Juračak. U prvom krugu natjecanja učenici su se nadmetali za slatku nagradu, dok će završna nagrada biti nešto zaista posebno – izlet u Novsku i posjet Gaming inkubatoru „PISMO“, kao i Gradskoj knjižnici i čitaonici „Ante Jagar“ Novska, jednoj od modernijih knjižnica u Republici Hrvatskoj. U 8. b razredu pobijedila je ekipa učenika pod imenom „Lektirići“, dok je u 8. d razredu pobijedila ekipa „Skromnići“. Od srca čestitamo pobjednicima, a kako nam je bilo pogledajte putem poveznice:

Povodom Mjeseca hrvatske knjige naši učenici sudjelovali su i u kreativnom izazovu „Lik iz bajke“. Izrađivali su najdraže likove iz bajki i priča od najrazličitijih materijala koje su pronalazili u kućanstvu. Rezultat je vedra izložba u prostoru naše školske knjižnice, a u virtualnom obliku možete je pogledati putem poveznice:

Mjesec posvećen ljubavi prema knjizi i čitanju nastavlja se i dalje. Strast koja proizlazi iz otkrivanja novih svjetova skrivenih između korica knjiga nikada ne prestaje. Pridružite nam se u čitanju i pratite naše nove aktivnosti!

« Ožujak 2024 »