Posjet predstavnika IPA-e, MUP-a, Civilne zaštite Grada Popovače, HGSS-a, Crvenog križa i DVD-a Popovača učenicima prvog i drugog razreda matične škole

Autor: Mima Juračak, 21. 10. 2021.

U srijedu, 20. listopada 2021. godine, posjetili su nas brojni zanimljivi gosti – Lovro Miklaužić, zamjenik gradonačelnika Grada Popovače, Igor Oriović, predsjednik regionalnog kluba Internacionalne policijske asocijacije, Slavko Jerković, predstavnik Policijske uprave Sisačko-moslavačke, Željko Prpić, zamjenik načelnika stožera Civilne zaštite, Dražen Starović, predstavnik Hrvatske gorske službe spašavanja, Sara Vladić i Mislav Šajatović, predstavnici Crvenog križa, kao i Tomislav Đudarić, zamjenik zapovjednika Dobrovoljnog vatrogasnog društva Popovača.

Naši gosti posjetili su nas s ciljem edukacije učenika prvog i drugog razreda matične škole o vrstama službi koje im mogu biti od pomoći u različitim životnim situacijama.

Gosti su predstavili učenicima svoje organizacije i ispričali im neke od situacija s kojima su se susreli u svom radu. Učenici su s velikim zanimanjem pratili izlaganje te se spremno uključivali u razgovor, iznoseći svoja iskustva, kao i iskustva iz svog neposrednog okruženja.

Predstavnici službi razgovarali su s učenicima o potencijalnim opasnostima s kojima se mogu susresti, kao i o načinima zaštite u istim situacijama. Učenici su naučili koje brojeve telefona trebaju nazvati u određenim okolnostima te kako reagirati na siguran način.

Na kraju izlaganja, učenici su na dar dobili edukativnu bojanku „Sigurnost i potres“, s uputama za ponašanje za vrijeme potresa, u izdanju Hrvatske sekcije Internacionalne policijske asocijacije, koju su sa zanimanjem proučili.

Nakon predavanja uslijedio je ručak, kao i druženje gostiju s ravnateljicom naše škole, Zvjezdanom Martinec, prof.

Zahvaljujemo našim gostima na edukativnom predavanju i ugodnom druženju s našim učenicima, koji su, sigurni smo, mnogo toga naučili. Uz pomoć informacija koje su dobili, naši učenici će na sigurniji način reagirati u kriznim situacijama, kao i znati kojim službama se obratiti u slučaju potrebe.

Veselimo se ponovnom druženju, a galeriju fotografija s događaja pogledajte putem poveznice: