„Labelko spašava Zemlju“ – dar inicijative u sklopu europskoga projekta „LABEL2020“

Autor: Mima Juračak, 19. 10. 2021.

Na adresu naše škole nedavno je stigao lijep dar inicijative „Uštedi energiju!“, koja je osmišljena u sklopu europskoga projekta „LABEL2020“, koji vodi Energetski institut Hrvoje Požar, u želji da se učenicima i njihovim roditeljima na jednostavan i zanimljiv način objasni kako mogu uštedjeti energiju u kućanstvu uz minimalne promjene svojih navika.

Zaprimili smo primjerke slikovnice „Labelko spašava Zemlju“ te ih podijelili učenicima razredne nastave. Učenici su slikovnicu znatiželjno proučili, a istu možete pročitati i na internetskoj stranici: https://ustedienergiju.hr.

Na istom mjestu možete pronaći i savjete o energetskoj učinkovitosti i načinima kako uštedjeti energiju. Inicijativa „Uštedi energiju!“ ima potporu Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Ministarstva gospodarstva i održivoga razvoja Republike Hrvatske, Ureda za gospodarstvo, energetiku i zaštitu okoliša Grada Zagreba te ostalih partnera koji su prepoznali da je građanima nužno prenijeti kvalitetne informacije kako bi se jednostavnije snalazili pri odabiru i upotrebi kućanskih uređaja uz najmanje troškove energije i novca.

Zahvaljujemo na ovom lijepom daru i veselimo se čitanju slikovnice, kao i dobrim ekološkim inicijativama!

CERTIFIKAT "AI ŠKOLA"

« Prosinac 2021 »