Osnovna škola Zorke Sever postala je „Microsoft Incubator School“

Autor: Mima Juračak, 3. 9. 2021.

„Microsoft Showcase School“ program je inicijativa namijenjena školama koje svoj rad zasnivaju na inovaciji, suvremenim načinima poučavanja te neprestanom usavršavanju svojih učitelja i nastavnih procesa. Prvi korak do stjecanja statusa „Microsoft Showcase“ škole je stjecanje statusa „Microsoft Incubator“ škole, pri čemu škola mora pokazati da je spremna za sve što program podrazumijeva, kao i da je određen broj učitelja škole stekao status „Microsoft Innovative Educator (MIE Expert)“.

Ponosni smo na činjenicu da je naš trud prepoznao upravo „Microsoft Showcase School“ program te da se možemo pohvaliti stečenim „Microsoft Incubator School“ statusom.

Ovo je velik korak ka onom sljedećem – stjecanju statusa „Microsoft Showcase“ škole te uključivanje u veliku obitelj inovativnih škola cijeloga svijeta koje sudjeluju u programu.

Međusobnim povezivanjem škola, njihovim osnaživanjem te ulaganjem u infrastrukturu škole i usavršavanje učitelja, „Microsoft Showcase School“ program nastoji istaknuti škole koje ističu potrebu osuvremenjivanja nastavnog procesa u svrhu omogućavanja najviše razine obrazovanja svojim učenicima.

Čestitamo svim našim učiteljima koji neprestano rade na vlastitom usavršavanju, a koje je doprinijelo stjecanju ovog važnog statusa!

« Ožujak 2024 »