eTwinning projekt World of Rhythm

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 15. 3. 2021.

Učenici šestih razreda OŠ Zorke Sever uključili su se u e Twinning projekt pod nazivom „World of Rhythm“ u školskoj godini 2020./2021. U ovaj su projekt uključene škole iz Turske, Poljske, Slovačke, Španjolske i Hrvatske. Ciljevi ovog projekta su: razvijanje međukulturalne svijesti, vježbanje ritmičkih obrazaca te razumijevanje ritma i pulsa, razvijanje razumijevanja glazbenih stilova i različitih vrsta tradicionalne glazbe, poboljšanje znanja engleskog jezika, razvijanje ICT vještina, ali i suradnja s učenicima iz različitih sredina. Voditelj projekta za učenike s područja Hrvatske je učiteljica glazbene kulture Pina Žilić.

Kroz ovaj projekt predstavit ćemo svoju školu i tradiciju moslavačkog kraja kroz pjesmu i ples. Za sada su učenici sudjelovali u aktivnostima izrade loga projekta Hrvatske te u online glasanju za logo projekta. Snimali su video u kojem putem prezentacije predstavljaju OŠ Zorke Sever na hrvatskom i engleskom jeziku. Sviraju, pjevaju i plešu tradicijsku pjesmu „Ja posijah repu“, zajednički izrađuju video te sudjeluju na Twinspaceu projekta: https://twinspace.etwinning.net/123002/home  Aktivnosti projekta su pomalo usporene zbog epidemioloških mjera, no učenici se izuzetno vesele suradnji s drugim učenicima, kao i upoznavanju kulture drugih zemalja.

Naše aktivnosti možete pratiti na sljedećoj wakelet poveznici: https://wke.lt/w/s/PkoCTh

eDnevnik učitelji