Dan crvenih haljina 2021. godine

Autor: Mima Juračak, 9. 2. 2021.

Dan crvenih haljina održava se treću godinu zaredom u organizaciji Neuropsihijatrijske bolnice dr. Ivan Barbot Popovača te drugu godinu zaredom uz suorganizaciju Osnovne škole Zorke Sever. U skladu s epidemiološkim preporukama, u prostoru Osnovne škole Zorke Sever u petak, 5. veljače 2021. godine, obilježen je Dan crvenih haljina s ciljem podizanja svijesti o moždanom udaru među ženskom populacijom.

Događaju su nazočili: ravnateljica Neuropsihijatrijske bolnice dr. Ivan Barbot Popovača - prim. Marina Kovač, dr. med., zamjenik župana Sisačko-moslavačke županije - doc. dr. sc. Roman Rosavec, ravnateljica Osnovne škole Zorke Sever - Zvjezdana Martinec, prof., predsjednik Gradskoga vijeća Grada Popovače - Ivica Keser te djelatnici Poliklinike za neurologiju i neurofiziološku dijagnostiku, ali i mnogi djelatnici Osnovne škole Zorke Sever.

Učenici, učitelji i djelatnici Osnovne škole Zorke Sever odjenuli su crveno za svoje majke, bake, sestre, učiteljice i prijateljice, sve s ciljem podizanja svijesti o specifičnostima moždanog udara. Želimo prije svega istaknuti važnost preventivnih aktivnosti i zdravoga načina života. Slušajmo vlastito tijelo i na vrijeme reagirajmo na znakove koje nam šalje!

Kako smo taj dan obilježili u našoj školi, pogledajte u albumu fotografija na poveznici (klik na sliku):