Obilježen Dan crvenih haljina

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 8. 2. 2020.

7. veljače 2020. godine se u našoj školi obilježio Dan crvenih haljina čiji je cilj podizanje svijesti o moždanom udaru kod žena. Sve se odvilo u učionici koju su uredili učenici 8.b razreda s učiteljem likovne kulture Nikolom Bartulićem.

Program obilježavanja je otvorila glazbena točka vjeroučitelja Antonija Boškića i učiteljice glazbene kulture Anite Novaković koji su izveli pjesmu „Moja posljednja i prva ljubavi“. Potom je održano predavanje Valentine Vrabec-Barta, dr. med. spec. neurolog o specifičnostima moždanog udara kod žena. Predavanju su, uz ravnateljicu i djelatnike naše škole, nazočili i ravnateljica Neuropsihijatrijske bolnice „ dr. Ivan Barbot“   prim. Marina Kovač, dr. med. te njezini djelatnici, sisačko-moslavački dožupan Roman Rosavec, pročelnica Ureda za zdravstvo, socijalnu skrb i hrvatske branitelje SMŽ Nataša Acs, gradonačelnik Grada Popovače Josip Mišković, predsjednik Gradskoga vijeća Grada Popovače Ivica Keser, djelatnici Dječjeg vrtića Popovača i djelatnici Osnovne škole Popovača. Ravnateljica Zvjezdana Martinec i gosti su pozdravili sve prisutne i naglasili važnost suradnje svih ustanova popovačkoga područja s ciljem poboljšanja kvalitete života. Program su uveličali i učenici razredne nastave iz produženog boravka u pratnji učiteljice Marije Brlek koji su odjenuli crvene majice. Nakon predavanja uslijedilo je zajedničko fotografiranje.

„Jučer sam bio pametan, stoga želio sam mijenjati svijet. Danas sam mudar, stoga mijenjam sebe.“

(Sri Chinmoy)