Hrvatski olimpijski dan

Autor: Mima Juračak, 15. 9. 2021.

Hrvatski olimpijski dan posvećen je datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora, a obilježavamo ga 10. rujna. Obilježavanjem tog dana promičemo važnost bavljenja sportskim aktivnostima, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Važan dio ove tradicionalne manifestacije je bijela majica, odnosno “zastava prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

U našoj smo školi ovaj dan obilježili na nastavi tjelesne i zdravstvene kulture, likovne kulture i satu razrednog odjela. Trudili smo se vježbati i hodati više nego inače, a razgovarali smo o važnosti kretanja i zdravog načina života. Na nastavi likovne kulture ocrtavali smo olimpijske krugove i maštali o tome kako bi bilo da jednoga dana postanemo olimpijski pobjednici.

Hrvatski olimpijski dan obilježavamo jednom godišnje, no kroz čitavu se godinu trudimo u našim učenicima buditi sportski duh, želju za pokretom i ljubav prema svim vrstama sportova.

Veselimo se i skorašnjem Europskom školskom sportskom danu, kojim ćemo obilježiti Europski tjedan sporta, i to kroz sportska nadmetanja.

Galeriju fotografija pogledajte putem poveznice:

« Ožujak 2024 »