Izložba fotografija “Rastemo zajedno”

Autor: Mima Juračak, 23. 12. 2020.

Izložba fotografija pod nazivom “Rastemo zajedno” izložba je volonterskih programa provedenih tijekom 2020. godine na području Sisačko-moslavačke županije kojom se obilježava Međunarodni dan koordinatora volontera (5.11.) i Međunarodni dan volontera (5.12.). Izložba se održava u organizaciji Agencije lokalne demokracije Sisak, a može se pogledati svakodnevno u Galeriji „Sv. Kvirin” sve do 6.1.2021. godine, od ponedjeljka do četvrtka od 9:00 do 15:00 sati te vikendom od 17:00 do 21:00 sati.

Izložba služi kao otvorena platforma za predstavljanje aktivnog volonterskog djelovanja koja pokazuje široke mogućnosti doprinosa poboljšanju kvalitete života i izvan uvriježenih područja volontiranja.

Postavljena je petu godinu zaredom s ciljem promocije važnosti volonterskog doprinosa pojedinaca za razvoj zajednice i poticaja razvoja kvalitetnih, inovativnih i održivih volonterskih programa. Ovogodišnja izložba osobito je značajna jer su se predstavljene aktivnosti održavale u iznimnom vremenu suočavanja s pandemijom bolesti COVID-19 i njezinim posljedicama, a koja je uzrokovala  društvene probleme koji su tražili nove načine odgovora i podrške.

Izložene fotografije dvadeset organizatora volontiranja prikazuju i promiču vrijednosti humanizma, jednakosti, ravnopravnosti, ljudskih prava, demokracije, održivog razvoja, mira i nenasilja. Volontiranje je aktivnost koja afirmira navedene vrijednosti, omogućujući nam da rastemo kao osobe, rastemo kao organizacije, rastemo kao društvo!

Naša škola već drugu godinu  sudjeluje u ovoj izložbi. U školi djeluje izvannastavna aktivnost Humanitarci koju vodi vjeroučiteljica Marina Međimurec Čupić. Prema Zakonu o volonterstvu, učenici mogu biti volonteri nakon navršene 14 godine, ali učenike uključujemo u razne akcije i  učimo o solidarnosti, pomaganju, humanosti, altruizmu, toleranciji.

Pogledajte online izložbu i pronađite fotografiju koja predstavlja našu školu.