Večer matematike

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 11. 12. 2018.

U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva naša je škola 6. prosinca 2018. godine sudjelovala u projektu Večer matematike.

Večer matematike je osmišljena s ciljem popularizacije matematičke znanosti, razvijanja pozitivnog stava djece prema matematici i to na način da ona bude lijepa i zabavna. Glavni sponzor je IRIM, Institut za razvoj i inovativnost mladih. Inspirirani njihovom podrškom ove godine ponuđene su neke aktivnosti u kojima se koristi micro:bit Autorica materijala za radne centre za osnovnu školu je Tanja Soucie, prof. koja je ujedno i autorica projekta i voditeljica projekta. Ostale autorice materijala su Ivana Katalenac prof. (i voditeljica), Renata Svedrec te mr. sc. Nikol Radović. Večer matematike je skup interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici i njihovi roditelji, a slična je sajmu. Sudionici obilaze matematičke centre i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ pomaže pri njihovoj provedbi. U našoj školi imali smo ukupno 8 centara: 1. potapanje brodova, 2. umnožak veći od 1, 3. životinjska vaganja, 4. životni vijek životinja, 5. kriptologija, 6. arheologija, forenzika i matematika, 7. memory s kvadratima prirodnih brojeva, 8. koordinatna slika. Voditeljice projekta bile su učiteljice Josipa Blažević, Diana-Svjetlana Lendvaj i Valentina Grden. Ukupno je bilo 65 sudionika.

Učiteljice matematike