Posjet predsjednice, Svetog Nikole te susret područnih škola

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 6. 12. 2018.

Današnji dan protekao je svečanom i sportskom tonu. Našu školu posjetila je predsjednica Republike Hrvatske, Kolinda Grabar Kitarović.

Nakon prigodnog dočeka mažoretkinja te nastupa folklora, zbora i plesne skupine, predsjednica je zajedno s učenicama Larisom Turk i Anom Vlašić, u okviru projekta "Hrvatska čita", pročitala priču Nade Iveljić Božićna bajka. Na kraju su učenici postavljali pitanja na koja je predsjednica odgovarala. Kraj susreta ovjekovječili smo milenijskom fotografijom.

Potom je uslijedio sportski dio dana u kojem su sudjelovali učenici nižih razreda područnih i matične škole. Oni su pod vodstvom učitelja Damira Štimca, Nikole Bartulića i Ilije Sučića, te svojih razrednika odigrali sportsko natjecanje prilikom kojeg su prolazili kroz tri poligona.

Kao šećer na kraju školskog dana, učenike je posjetio i Sveti Nikola. Učenici nižih razreda matične i područnih škola pripremili su za Svetog Nikolu red pjesme, red glume red plesa, a on je za to nagradio sve učenike prigodnim poklonima.