Nastava na daljinu u posebnim razrednim odjelima

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 5. 5. 2020.

Nastava na daljinu u posebnim razrednim odjelima dobro funkcionira.

Suradnja i komunikacija s roditeljima i učenicima odvija se uglavnom pomoću grupa u aplikaciji Viber. Također koristimo i e-poštu ovisno o vrsti materijala koje šaljemo (uglavnom se radi o  zadacima različitog tipa i prezentacijama).

Učenici prate program na HRT3 u skladu sa svojim programom. Sve to kombiniramo i nadopunjujemo u radu s individualiziranim materijalima i zadacima koje šaljemo e-poštom našoj tajnici Ivani.

U rad je uključen i vjeroučitelj Antonijo Boškić koji šalje prilagođene nastavne listiće vezane za vjeronaučni sadržaj. Naša tajnica Ivana sve dobivene materijale printa i šalje poštom svakom učeniku i hvala joj u ime svih nas.

Djeca su marljiva i aktivna te  izvršavaju svoje zadatke uglavnom uz pomoć roditelja, a neki i samostalno. Javljaju se ukoliko im je potrebna pomoć. Roditelji nam šalju uslikane zadaće, likovne i tehničke radove te slikaju aktivnosti djece u kućanskim poslovima i slično.

S obzirom na ograničene sposobnosti naših učenika i njihove specifičnosti i niz potrebnih podrški u radu i edukaciji, ovakva nastava ne zadovoljava u potpunosti potrebe naših učenika, ali zbog specifične situacije u kojoj se nalazimo, oni se ipak trude, marljivo izvršavaju svoje zadatke i jedva čekaju povratak u školske klupe kako bismo zajednički učili i družili se.

Zahvaljujemo našim učenicima i roditeljima na suradnji!

Učitelji edukatori-rehabilitatori