Svjetski dan jabuke

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 22. 10. 2018.

"Jabuka na dan tjera doktora iz kuće van!"

Evo kako su područne škole obilježile Dan jabuka, kraljice voća...

Učenici drugog razreda PŠ Osekovo obilježili su u četvrtak, 18. 10. Dane jabuka. Vrijedne ruke drugaša gulile su i ribale jabuke kako bi uz pomoć učiteljice ispekli savijaču s jabukama. Kolačem smo počastili sve učenike i djelatnike naše male škole. Kako ovaj dan ne bi brzo zaboravili, izradili smo plakate s porukama o važnosti jabuke u našoj prehrani.

I učenici PŠ Donja Gračenica obilježili su Dan jabuka. Narodna poslovica „ Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van“ poslužila nam je kao motiv za promicanje njezinih zdravstvenih kvaliteta. Ukrasili smo školske panoe i uvrstili jabuku u današnji jelovnik. Na taj način istaknuli smo važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

19. 10. učiteljice prvog i drugog razreda Gornje Gračenice sa svojim učenicima obilježile su integrirani dan jabuka uz dramatizaciju teksta Sunčane Škrinjarić: Tri jabuke s bakina ormara. Slijedio je razgovor o priči i na kraju su učenici u parovima izradili veselu slikovnicu. Sve je popraćeno prigodnom pjesmicom Jabuko, jabučice.

Dan jabuka u PŠ Voloder

"Oj jabuko crleniko

lepi ti si rod rodila

na dve grane dve jabuke.. "

Zapjevali su učenici prvog i drugog razreda PŠ Voloder nakon berbe u voćnjaku kod obitelji Vrabec. Nisu samo naučili brati  jabuke, nego su saznali sve o uzgoju jabuka i o nekim novim vrstama jabuka. Najviše im se svidio sok od jabuka kojim su se zasladili nakon igre u voćnjaku. Za to vrijeme učenici 3. i 4. razreda ukrasili su školski pano literarnim i likovnim radovima o jabuci. I čemu sve te muke? Odgovor je dala lutkarska skupina u igrokazu "Muke zbog jabuke".

učenici i učiteljice PŠ Voloder