Jednodnevni izlet učenika petih razreda

Autor: Zvijezdana Žigolić Južvak, 24. 6. 2024.

U rano jutro 20. lipnja učenici petih razreda u pratnji svojih razrednika Valentine Grden, Zvijezdane Žigolić Južvak, Nikole Bartulića i učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Damira Štimca uputili su se na jednodnevni izlet. Prvo odredište bio je dvorac obitelji Drašković, Trakošćan.

Uz stručno vodstvo obišli su dvorac i upoznali se s njegovom poviješću te namjenom pojedinih prostorija u kojima su boravili nekadašnji plemići. Uslijedilo je zajedničko fotografiranje te kratak predah. Sljedeće odredište bio je Muzej krapinskih neandertalaca koji se nalazi pored nalazišta „Hušnjakovo“. Na početku obilaska učenici su pogledali edukativni film koji prikazuje život neandertalaca. Podijeljeni u dvije skupine, uz stručno vodstvo prošetali su kroz povijest planeta Zemlje, od njegovog postanka pa sve do danas. Učenici su kroz zanimljivo izlaganje saznali više o razvoju života na Zemlji. Posjetili su i samo nalazište „Hušnjakovo“ gdje su iskoristili priliku za fotografiranje. Zadnje, i učenicima najiščekivanije odredište, bio je vodeni park „Aqua Vivae“. Ovdje su učenici objedovali nakon čega su uživali u bogato opremljenim bazenima vodenoga parka. Puni doživljaja i novih spoznaja vratili su se kući.

Galerija fotografija:

« Rujan 2024 »